Évezredekkel ezelőtt a jógát egyénileg oktatták. A régi idők bölcsei fejlesztették és alakították a jóga tudományát. A guru, tanító szóban adta át tanítványainak a tudást, megtapasztalást, ezzel eloszlatva a félreértéseket. A jóga célja az egészséges állapot megtartása, illetve helyreállítása.

A magán órák alkalmával mélyebben megismerheted a jóga hatásait, előnyeit.

A Jóga alkalmat ad mély egészségbeli és személyiségbeli változások elindítására, és a benned zajló belső folyamatok tudatosításában rejlő üzenetek felismerésére.

A Jóga legfőbb célja, hogy helyreállítsa az elme békéjét és letisztultságát, s megszabadítsa azt a zűrzavartól és gyötrődéstől. Ez a nyugalom a jógapózok és a légzés szabályozásának (pránájáma) gyakorlásával érhető el. Más gyakorlattípusokkal ellentétben, az ászanák nem terhelik az izmokat és a csontozatot, finoman újítják meg a testet. A test megerősítésével együtt a jóga az elmét is megszabadítja a mai, felgyorsult világ negatív hatásaitól. A gyakorlás által feltöltődünk reménnyel és optimizmussal. A jóga minden akadályt elhárít a tökéletes egészség és a szellemi elégedettség útjából.

Segítségével újjászületünk.

Szeretnéd, hogy az életed boldogabb, harmonikusabb legyen? Szeretnéd a feladataidat fókuszáltan, nyugodtan végezni, feszültségektől mentesen?

A modern világban egyre nagyobb a teljesítmény kényszer és RÁD nehezedik a legnagyobb nyomás.

Ismerős az érzés, amikor szorítanak a határidők, túl sok az elvárás, azt sem tudod mibe kezdj bele, halmozódnak a feladatok, aggodalmaid vannak és csak megy az időd?

Már biztos tapasztaltad, hogy a felfokozott tempó eredménye egy rendszertelen, kapkodó, stresszes életritmus, amely könnyen kibillenti szervezeted természetes egyensúlyából és ilyenkor túl sok feszültség éri az elmédet és a testedet.

Ha fenntartod ezt a felfokozott állapotot, akkor a sok feszültség hatására testileg és lelkileg is teljesen kimerülsz, amelynek következtében legyengül az immunrendszered, különböző betegségek jelenhetnek meg, könnyen búskomorrá, feszültté, ingerültté, szorongóvá válhatsz. A feszültségek és az ülőmunka hatással van a testtartásodra is ezért befeszülnek az izmaid és ez nagyon sok testi kényelmetlenséghez, tartáshibához, gerincbetegségekhez vezethet.

Ha az életedben harmóniát és boldogságot tapasztalsz, jól érzed magad a bőrödben, egészséges vagy, jók az emberi kapcsolataid nagy valószínűséggel jó, amit csinálsz. Ha nem vagy elégedett azzal, amit az életedben tapasztalsz be kell látnod, hogy változásra van szükséged. Ha ugyanazt csinálod, mint eddig, akkor ugyanazt az eredményt is fogod kapni.

Szabadulj meg az állandó rohanástól és az aggodalmaktól!

Átalakíthatod az életedet, helyreállíthatod a testi-lelki egyensúlyod, minimalizálhatod a stressz okozta hatásokat és növelheted a hatékonyságod a munkában. 

Minimálisra csökkenthetőek a felfokozott életvitel hatásai. Az egyénileg összeállított program következében számos jótékony hatásra számíthatsz:

  • Növekszik a teljesítményed
  • Javul a koncentrációd
  • Oldódik a feszültség testi és lelki szinten is
  • Nyugodtabb leszel
  • Feltöltődsz, megújulsz, visszatér az életkedved
  • Jobb lesz a közérzeted
  • Rugalmasabb, erősebb lesz a tested
  • Megerősödik az immunrendszered
  • Hormonrendszered egyensúlyának megőrzése és helyreállítása
  • Normalizálódik a vérnyomásod
  • Helyre áll a keringésed, emésztésed és a légzésed
  • Az ülőmunka következtében kialakult problémák javulnak

Minden csak Rólad szól, teljesen személyre szabott és a foglalkozások időpontját is egyéni igényeidhez igazítom.

A program részeként a jógagyakorlatok mellett légző gyakorlatokkal, relaxációs technikákkal, meditációval, tudatos életvitellel, és számos életmódbeli tanáccsal látlak el, melyeket az életedbe beépítve csodát fogsz tapasztalni.

A meditálás olyan az elmének, mint a testnek a sport. Lényege a tudatosság, az érzelmek és gondolatok megfigyelése és elengedése, valamint a jelen pillanat megélése. Mindehhez nincs szükség másra, csak egy nagy adag motivációra, meditálni ugyanis bárhol és bármikor lehet.

Idővel és kitartó gyakorlással képes leszel szünetet tartani a mindennapos agyalás közepette, ami pozitív hatással lesz mind a mentális, mind a fizikai egészségedre.

A légzés az élet lényegi alkotóeleme, a prána pedig az éltető erő, avagy életenergia. A pránájáma tudománya ennek az életenergiának a megzabolázására irányul. Ha az elmét teljes egészében a légzésünkre fokuszáljuk, akkor a test csatornáiban létrejött elzáródások megszűnnek, az energia újra szabadon áramlik, összekapcsolódik az életerővel. Patandzsali szerint a koncentráció és tiszta elme fejleszthető a pránájáma segítségével, ami először mély relaxációhoz, majd pedig a meditációhoz vezet. A pránájáma gyakorlásában a segédeszközök lehetővé teszik, hogy míg a test teljes nyugalomban van, az elme szabadon egyesüljön a lélegzettel, és teljes egészében átitatódjon az életenergiával, a pránával.

Ha elfoglalt vagy, esetleg szereted a bensőséges hangulatú foglalkozásokat, maximális figyelemre vágysz, speciális igényeid vannak és szeretnél egyénileg, a saját tempódban fejlődni, akkor a magán jógaóra, magán meditációs foglalkozás kitűnő választás számodra.

Változtatni bármin, amit hosszú idő alatt hoztál létre az életedben, kizárólag tudatosan, a rendszerességre alapozva lehet. Ebben a kitartást igénylő, odaadó belső munkában tudok kíséretül szolgálni.

Senki és semmi nem rendelkezik nagyobb erővel, Önmagadnál.

Ára: 90 perc/ 15.000 Ft

Online és személyesen

 

Csoportos órarend

Képzeld el, hogy egy napra megpihenhetsz a gondolataid zavaró zajától és belső békét találhatsz a rohanó világban.

Lehetséges, hogy megtapasztalhatod ezt a csodát a vipassana meditáció által. A vipassana nem csak egy egyszerű meditációs technika, hanem egy ösvény a belső béke és az életmódváltás felé. Ha kíváncsi vagy arra, hogy hogyan lehet ez az ősi meditációs módszer segítségedre az életben, olvass tovább!

A vipassana meditáció gyökerei több ezer évre nyúlnak vissza Indiába, ahol Siddharta Gautama Buddha tanításai révén terjedt el. A vipassana szó jelentése ’tisztánlátás’ vagy ‘mély belátás’. Ez a meditációs forma a buddhista hagyományokból ered, és az elmék felébredését és tisztaságát célozza. Azonban a vipassana ma már nemcsak a buddhista vallás része, hanem világszerte elterjedt meditációs technika, amely bárki számára hozzáférhető.

A vipassana nem korlátozódik csupán a meditációs szőnyegen végzett gyakorlatokra. Ez egy életmód, amely az önismeret, a tudatosság és a belső béke kultiválására összpontosít. A vipassana meditáció arra ösztönöz bennünket, hogy figyeljünk a jelen pillanatra, az érzéseinkre és gondolatainkra, valamint a külső világ és a körülöttünk lévő emberek iránti megértésre. Ez a meditációs forma áthatja mindennapi életünket, segítve a tudatos döntéseket és az éber jelenlétet.

A rendszeres vipassana meditáció segíthet az érzelmi stabilitás és az idegrendszeri egyensúly elérésében. A meditáció során elmélyített tudatosságot fejlesztesz az érzéseidre és gondolataidra, és megtanulod elfogadni őket anélkül, hogy hozzájuk kötnéd magad vagy elmerülnél bennük. Ezáltal csökkentheted az érzelmi ingadozásokat és megerősítheted az idegrendszeredet, ami hozzájárul a belső béke és nyugalom megteremtéséhez.

A vipassana meditáció rendszeres gyakorlása általánosan pozitív hatást gyakorolhat az életedre. Ahogy elmélyíted a meditációs gyakorlatot, kialakítasz egy erősebb tudatosságot és jelenlétet az élet minden területén. Ez segít abban, hogy tudatosabban dönts és cselekedj, megerősítve a belső irányítást és az önreflexió képességét. Az életminőséged javulhat azáltal, hogy képessé válsz kezelni a kihívásokat, jobban megérted és elfogadod magad és mások, és megtalálod az egyensúlyt a mindennapokban.

A vipassana meditáció segíthet az érzelmi étkezési szokások megváltoztatásában és az egészséges táplálkozásra való áttérésben. Az érzelmi evés gyakran akkor jelentkezik, amikor érzelmi ingerek hatására fogyasztunk táplálékot a valódi éhség helyett. Ez lehet stressz, szomorúság, unalom vagy más negatív érzések. A meditáció segítséget nyújthat az érzelmi étkezés kezelésében a következő módon:

  • Tudatosság a tested jelzéseiről: A meditáció során megtanulhatsz figyelmesen jelen lenni a tested jelzéseire és szükségleteire. Ez azáltal történik, hogy tudatosan figyelsz a légzésedre, a testmozgásodra és az érzéseidre. Amikor érzelmi ingerek hatására kívánod az ételt, megállhatsz egy pillanatra, és megfigyelheted, hogy valójában milyen szükségletet próbálsz kielégíteni az evéssel. Ez segíthet abban, hogy tudatosan dönts, és választásodat inkább az éhség alapján hozd meg, nem pedig az érzelmek irányítása alatt.
  • Elfogadás és megértés: A meditáció során megtanulhatsz elfogadóbb és megértőbb lenni önmagaddal és az érzéseiddel szemben. Elfogadhatod, hogy vannak negatív érzések, és nem szükséges elnyomni vagy elfojtani őket az evés által. A meditáció segíthet abban, hogy megértsd az érzelmi ingerek hátterét, és megtaláld azokat a módszereket, amelyekkel megfelelően reagálhatsz rájuk anélkül, hogy az ételhez fordulnál.
  • Tudatosság az étkezési folyamatban: A meditáció fejleszti a tudatosságot és a jelenlétet az ételekkel kapcsolatban. Amikor étkezel, figyelmesen érezheted az ízeket, az állagokat és az élményt. Ez segíthet abban, hogy lassabban étkezz, jobban élvezd az ételeket, és figyelj az éhség és a telítettség jelzéseire. A tudatosság az étkezés során lehetővé teszi, hogy tudatos választásokat tegyél az egészséges táplálkozás és a mértékletesség felé.

A vipassana meditáció által nyújtott tudatosság és önismeret segíthet az érzelmi étkezési szokások felismerésében és megváltoztatásában. Ez a fajta meditáció nem csak az étkezésre, hanem az élet más területeire is pozitív hatással lehet, elősegítve az egészséges életmódváltást és az egyensúlyt.

A léglőgyakorlatok nemcsak az általános fizikai állapotunkra és jólétünkre gyakorolnak pozitív hatást, hanem hozzájárulnak az egészséges étkezéshez való viszonyulásunkhoz is.

A léglőgyakorlatok és az egészséges étkezés között erős kapcsolat van. Amikor tudatosan figyelünk a légzésünkre, ráhangolódunk a jelen pillanatra, és képessé válik a tudatosságunk a testünk jeleinek észlelésére. Ezáltal jobban meg tudjuk különböztetni az éhség és a teltség jeleit, és könnyebben felismerjük, mikor van szüksége testünknek táplálékra.

A pránajáma, a légzőgyakorlatok egy speciális ága, amely tudatosan irányítja a légzésünket. A pránajáma gyakorlása különösen hatékony lehet az emésztésünk támogatásában. A mély és lassú légzési technikák segítenek relaxálni, csökkentik a stressz szintet, és javítják a vérkeringést. Ezáltal serkentik az emésztést és elősegítik a tápanyagok hatékony felszívódását.

A tudatos étkezés olyan táplálkozási megközelítés, amelyben az ételek elfogyasztása során teljes figyelmet fordítunk az ételek ízére, illatára, textúrájára és a táplálék elfogyasztásának folyamatára. A léglőgyakorlatok segítenek minket abban, hogy tudatosabbak legyünk az étkezés során, hiszen a megfelelő légzéstechnikák alkalmazása során lassítjuk az evést, és tudatosan figyelünk a táplálék elfogyasztására.

Az összefüggés a jóga, a vipassana meditáció, a pránajáma gyakorlatok, a tudatos táplálkozás és az életmód váltás között az önmegfigyelés és a tudatosság folyamatos fejlesztésén alapul. Amikor tudatosan figyelünk a testünk jeleire, az érzéseinkre és a gondolatainkra, képessé válunk arra, hogy valóban megértsük, mire van szüksége testünknek és elménknek. Ez lehetővé teszi számunkra, hogy egészséges étkezési döntéseket hozzunk és kiegyensúlyozottabb életmódot folytassunk.